Spotkanie autorskie - 30.10.2023 Stemplew

30 października 2023r. w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” odbyło się ekologiczne spotkanie w ZPEWiR w Stemplewie. Było to dla mnie niezwykłe spotkanie, które dostarczyło wiele pozytywnych emocji. Uczniowie i wychowawcy stworzyli magiczną atmosferę. Wszędzie gdzie tylko się rozejrzałam widziałam swoje książki oraz ilustrację z moich książek. Poczułam się jak królowa😊, ba byłam dumna niczym paw!

Podczas spotkania uczniowie z ciekawością słuchali moich opowieści na temat literatury zwłaszcza o tym, jak powstają książki i o tym, jak można je wydać i jak to jest trzymać w ręku swoja książkę, gdy oczy błyszczą, serce wali niczym młot, a duszą targają nienazwane emocje. Aby zachęcić uczniów do czytania sięgnęłam trochę do historii książki. Przywiozłam, dla mnie, najcenniejszą wśród moich ulubionych pozycji, bo wydaną w 1945 roku, z ręcznie oprawionymi rozdziałami i to bez znaczenia jest, iż gdzieniegdzie jest lekko uszkodzona. Dla mnie – niezastąpiony majstersztyk. Spotkałam się tutaj z żywym zainteresowaniem. Uczniowie również opowiadali o swoich ulubionych pozycjach książkowych, do których z chęcią sięgają.

Dość intensywnie rozmawialiśmy o ekologii, recyklingu i o dbałości o naszą planetę. Radość chwyta za serce, gdy okazuje się, iż temat z pozoru trudny, wydaje się w rzeczywistości łatwy, a dzieci chętnie dzielą się wiedzą na ten temat.

Po spotkaniu zaprosiłam dzieci do wspólnej zabawy w warsztaty ekologiczne, czyli „zrób coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie stworzyć nowy przedmiot z przedmiotów, które nie są już potrzebne.

Wszyscy się świetnie bawiliśmy, dzieci zaangażowały się w 100% w zabawę, wciągając nawet obecnych na spotkaniu opiekunów, a pomysłowość i kreatywność uczniów, myślę, iż zaskoczyła wszystkich, nawet samych autorów nowych przedmiotów. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa w warsztatach. Spotkanie przebiegło w miłej i pełnej niezwykłości atmosferze.