O mnie

Anna Bobrowicz o mnie
Pisanie od zawsze sprawiało mi dużo radości i przyjemności. Moje wypracowania z języka polskiego były zazwyczaj długie i obszerne, wszak było tyle rzeczy to napisania, że żal było kończyć, bowiem świat kryje w sobie wiele niespodzianek. Piszę bajki bo sama lubię je czytać i oglądać. Każda z moich opowieści to inna historia, która powstała w obliczu innych emocji i wrażeń.
Poprzez bajki chcę wyrazić piękno naszego świata. Zwrócić uwagę na przyrodę która nas otacza, na cudowny świat zwierząt, które niejednokrotnie przecież traktujemy jak swoją rodzinę. To właśnie dzięki bajkom uczymy się odróżniać dobro od zła, przyjaciela od wroga. Poznajemy życzliwość, uczynność, ofiarność, które później mają wpływ na nasze postępowanie w życiu.

***


Uwielbiam czytać książki. Ale tak naprawdę to moją pasją jest pisanie opowiadań i bajek dla dzieci. Kocham zwierzęta. Mam dwa psy i dwa koty. Dlatego połączyłam swoją miłość ze swoją pasją. Moje opowiadania są o zwierzętach, to one są głównie pierwszoplanowymi bohaterami. Ja bez moich „kiciów” i „piesów” nie wyobrażam sobie życia. Tak samo ważna jest dla mnie moja Planeta i całe życie na niej. Mowa tutaj o ekologii, o niezanieczyszczaniu środowiska naturalnego, czy o segregowaniu śmieci i oszczędzaniu wody.

Na spotkaniach z dziećmi poruszamy takie tematy i one naprawdę świetnie te wszystkie zagadnienia znają. Chętnie o tym opowiadają, a już temat o zwierzętach to temat rzeka… Na jednym ze spotkań otrzymałam od dzieci takie oto podarki zrobione z recyklingu. Prawda że czadowe?