Książka "Strażnicy Lasu"
Druga w całości moja książka – Strażnicy Lasu.
Moje wydmuchane i wychuchane dziecko. Zbiór zawiera 8 opowiadań, ma 164 strony i jest ilustrowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Grabowa.

Hm, zapytacie jak do tego doszło?

Otóż moja koleżanka - nauczycielka języka polskiego Joanna Heftowicz, jedną z bajek, a mianowicie „O tym jak Ginter i Marcel uratowali Królestwo” omówiła z dziećmi na lekcji tematycznie dopasowując do gatunku „w baśniowej krainie” z okazji Dnia Ziemi.

Ilustracje plastyczne oraz list z podziękowaniem jaki otrzymałam w informacji zwrotnej, wywrócił mój świat do góry nogami. Tego jednego dnia unosiłam się metr na ziemią, a moja radość nie miała końca. Tak oto wpadłyśmy na pomysł, iż prawdziwą perełką do mojej książki byłyby ilustracje dzieci, ich pomysły i świat widziany ich oczyma. (To naprawdę był strzał w dziesiątkę!) Korektę do książki wykonała moja druga koleżanka, a ilustracje tytułowe do książki następna koleżanka.

Moja książka - to bajki i opowiadania dla dzieci od lat 5 do 14 lat. Każda z bajek to inna historia, każda ma swój indywidualny charakter i powstała w obliczu innych emocji. Pierwsza z nich jest o porzuconych, przez złego człowieka, w lesie kociakach, które po wielu perypetiach stają się Strażnikami Lasu i walczą o czystość i niezaśmiecanie środowiska naturalnego. Drugie – to historia chłopca chorego na raka, a jednocześnie historia o wielkiej przyjaźni, pomocy i ofiarności. Opowieść o tym jak Ginter i Marcel uratowali świat, jest faktycznie próbą zwrócenia uwagi na temat współczesny, temat zanieczyszczenia środowiska. Zaś przygody Małych Skrzatów miały pokazać, że warto realizować swoje marzenia.

Oczywiście jest i księżniczka i również jest smok. Jakże by inaczej? I na koniec, opowiadanie fantastyczne, które opowiada o tym, jak to nasza planeta została zaatakowana przez kosmiczną złą rasę i grupka przyjaciół walczy o swój dom.

Okładka została zaprojektowana przez ucznia Szkoły Podstawowej – Franka lat 13.

Życzę miłej lektury i dobrych refleksji.

Poniżej kilka prac dzieci.