Spotkanie autorskie - 27.09.2023 Karszew


27 września odwiedziłam Szkołę Podstawową w Karszewie. Przy okazji miałam również możliwość spotkania się z koleżanką, która uczy w tejże szkole języka polskiego, a z którą sama ostatnio widziałam się w „podstawówce”. Piękne, lecz niestety dawne czasy… ale za to spotkanie - przewspaniałe.

Podczas spotkania dzieci z ciekawością słuchały moich opowieści o tym jak powstają książki, o tym jak to jest móc je napisać czy wydać. Żywo opowiadały o swoich ulubionych pozycjach, które same czytają i do których z chęcią sięgają. Z ochotą opowiadały o swoich zwierzakach. Tutaj jakby nie było zaskoczenia, toż to przecież temat rzeka. Dość intensywnie rozmawialiśmy również o ekologii, recyklingu i o dbałości o naszą planetę. Widać, iż motyw ten nie jest dzieciom obcy, bardzo dużo wiedzą na ten nie łatwy temat.

Po spotkaniu rozpoczęliśmy realizację projektu „coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie zbudować/stworzyć przedmiot z produktów/przedmiotów, które nie są już nam potrzebne. Byłam pod bardzo dużym wrażaniem pomysłowości i kreatywności dzieci. Wszystkie prace były przecudowne, wykonane oryginalnie i pomysłowo. Zresztą co tu się dużo rozpisywać – zobaczcie e sami.