Spotkanie autorskie- 27.02.2024 Piątek

27 lutego odwiedziłam Szkołę Podstawową w Piątku. Przy okazji miałam również możliwość spotkania się z koleżanką, która uczy w tejże szkole, a z którą ostatnio widziałam się w LO. Niestety dawne czasy… ale za to spotkanie - przewspaniałe.

Podczas spotkania dzieci z ciekawością słuchały moich opowieści o tym jak powstają książki i ilustracje do książek, również o tym jak możne wydać książki. Rozmawialiśmy o ekologii, recyklingu i o dbałości o naszą planetę, gdyż to temat przewodni moich opowieści.

Po spotkaniu rozpoczęliśmy realizację projektu „coś z niczego”. Dzieci miały za zadanie zbudować/stworzyć przedmiot z produktów/przedmiotów, które nie są już nam potrzebne. Byłam pod bardzo dużym wrażaniem pomysłowości i kreatywności dzieci. Wszystkie prace były przecudowne, wykonane oryginalnie i pomysłowo. Jak grzyby po deszczu powstawały co raz to nowe budowle np. jedno z dzieci zbudowało rakietę, drugie robota, inne las z kolorowymi drzewami, były świnki, kotki, krokodyle, kurczaki, powstała nawet kuchnia wraz z wyposażeniem. Była MOC! Zresztą co tu się dużo rozpisywać – zobaczcie sami.